سال رونق تولیدTehran Customs Brokers Union

قوانین و مقررات سایت

اطلاعیه ها و مصوبات اتحادیه

ویرایش جدید کتاب تعیین ارزش گمرکی کالاهای وارداتی منتشر شد

مرداد
۴

با توجه به استقبال گسترده از کتاب تعیین ارزش گمرکی کالاهای وارداتی ویرایش جدید این کتاب نیز منتشر شد. این کتاب حاصل بازنگری ویرایش سوم است که در سال ۱۳۸۸ چاپ و منتشر شد.

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

ویرایش جدید کتاب موافقت‌نامه تسهیل تجارت منتشر شد

مرداد
۴

ویرایش دوم کتاب موافقت‌نامه تسهیل تجارت با ترجمه مجتبی شیشه‌چی‌ها منتشر شد.  موافقت‌نامه تسهیل تجارت بین کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی (WTO) منعقد شده‌است.  هدف این موافقت‌نامه، افزایش حجم تجارت جهانی از طریق سرعت بخشیدن به جابجایی و ترخیص کالاها به ویژه محصولات ترانزیتی است.  با توجه به تغییرات گسترده در نظام گمرکی کشور در سالهای گذشته که به کمک ایجاد سامانه جامع گمرکی انجام پذیرفته‌است، مطالعه این کتاب می‌تواند به درک بهتر وضعیت بایست نظام تجارت فرامرزی در سطح دنیا کمک نموده و به عنوان نقشه راه در توسعه این سامانه مورد استفاده قرار گیرد.

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

اطلاعیه- ثبت نام بیمه درمان تکمیلی برای اعضا و پرسنل وابسته آنها

ارديبهشت
۳۱

با پیگیری های مستمر هیات مدیره شرکت تعاونی فرا استانی اعضاء اتحادیه حق العملکاران گمرکی، قرارداد بیمه تکمیلی جهت رفاه حال کارگزاران رسمی گمرک  ایران و شرکت بیمه البرز تنظیم گردیده است  که به پیوست شرایط استفاده از این بیمه به اطلاع میرسد.

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

اولین همایش و نمایشگاه بین المللی کارگزاران تجاری

آذر
۲

اتحادیه حق العملکاران گمرکی ایران در نظر دارد در اولین همایش و نمایشگاه بین المللی کارگزاران تجاری (Broker Expo2016)  شرکت نماید . این نمایشگاه از تاریخ ۲۵/۹/۱۳۹۵ لغایت ۲۸/۹/۱۳۹۵در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد گردید .
لذا از کلیه اعضای محترم متقاضی داشتن غرفه در این نمایشگاه تقاضا می‌گردد تا تاریخ ۱۱/۰۹/۱۳۹۵ جهت تکمیل اطلاعات و اجاره غرفه با دبیرخانه اتحادیه ۸۸۹۳۲۸۱۹ تماس حاصل فرمایند .

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

تامین اجتماعی تائید کرد: قراردادهای کارگزاران رسمی گمرکی مشمول کسر حق بیمه نمی باشد

آبان
۱۳

پیرو مشکلات اعلام شده از سوی تعدادی از اعضای محترم و پیگیری های به عمل آمده از سوی اتحادیه،  تائیدیه مجددی  از سوی  مدیرکل درآمد سازمان تامین اجتماعی مبنی بر عدم شمول حق بيمه به حق الزحمه ترخيص کالا توسط کارگزاران رسمی گمرکی صادر گردید.  تصویر نامه سازمان محترم تامین اجتماعی را در پیوست ببینید

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

تعلیق قرارداد مشاور مالیاتی اتحادیه

شهريور
۷

هیات مدیره در جلسه مورخه یکم شهریور نود و پنج در رابطه با قرارداد شرکت اندیشه بازار کوثر به نمایندگی آقای امیررضا حیدری به عنوان مشاور مالیاتی اتحادیه مصوب نمود از تاریخ فوق هرگونه  فعالیت مالی و مشاوره مالیاتی با ایشان تعلیق میگردد  بدین وسیله اتحادیه  در این رابطه از خود سلب مسئولیت می نماید

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی شرکت تعاونی خدماتی فرا استانی اعضای اتحادیه حق العملکاران گمرکی ایران

تير
۲۶

اولين مجمع عمومي عادي اتحاديه / شرکت  تعاونيدر شرف تأسيس شرکت تعاونی فرا استانی اعضای اتحادیه حق العملکاران گمرکی ایران  در ساعت ۱۶روز یکشنبه مورخه ۱۷/۵/۹۵  در محل  تهران – خيابان خالد اسلامبولي (وزرا) - روبروي خيابان بيست و يکم - شماره ۸۲2  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران طبقه اول برگزار خواهد شد  .

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

تمدید مهلت ثبت نام اولیه در تعاونی کارگزاران گمرکی ایران

خرداد
۱۳

با توجه به استقبال همکاران از طرح تاسیس تعاونی کارگزاران گمرکی ایران و به منظور ایجاد امکان ثبت نام حداکثری اعضا محترم در این طرح، مقرر شد مهلت ثبت نام تا ساعت سیزده (یک بعد از ظهر) روز یکشنبه شانزدهم خرداد نود و پنج تمدید گردد.  بدیهی است پس از این زمان، ثبت نام در این مرحله میسر نبوده و پس از بررسی ثبت نامها و ارسال ایمیل تائیدیه و رفع اشکالات احتمالی، انشاالله صبح روز دوشنبه هفدهم خرداد ماه، لیست نهایی به وزارت محترم تعاون تقدیم خواهد شد.

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

ثبت نام اولیه اعضا در تعاونی کارگزاران گمرکی ایران آغاز شد

خرداد
۹

به اطلاع کلیه کارگزاران گمرکی محترم می‌رساند، با تلاش همکاران شما تعاونی کارگزاران گمرکی ایران در شرف تاسیس می‌باشد، برآورد سرمایه اولیه پانزده میلیارد ریال و حداکثر سهم پیش‌بینی شده برای هر عضو در مرحله اول پانزده میلیون ریال می‌باشد.  میزان یک‌سوم سرمایه تعهد شده در ابتدای فعالیت تعاونی و پس از برگزاری مجامع عمومی و تعیین هیات مدیره بایستی پرداخت شده و ده‌درصد آن مبلغ (یعنی حدود ۵/۳ درصد سرمایه اولیه هر عضو) بایستی پس از ثبت اولیه و افتتاح حساب تعاونی، همزمان با ثبت نام به حساب تعیین شده تعاونی واریز تا امکان حضور عضو در مجمع عمومی فراهم گردد.  لذا از کلیه همکاران محترم که متقاض

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

موضع اتحادیه حق العملکاران گمرکی ایران در مورد مشکلات اخیر سامانه و بخشنامه های صادره گمرک ایران

بهمن
۱۸

اطلاعیه
اتحادیه کارگزاران گمرکی ایران در تعامل با ریاست کل گمرک جمهوری اسلامی ایران ، در جلسات متعدد در پی رفع مشکلات به وجود آمده در سیستم سامانه جامع امور گمرکی و بخشنامه های اخیر گمرک ایران می باشد و در این راستا به تعاملات خوبی نیز رسیده ایم و امیدوار است با حسن نیت و مدیریت شایسته ای که در ریاست محترم کل گمرک سراغ داریم مسائل و مشکلات با طرح در جلسات به شکل منطقی حل و فصل گردد.
ضمنا اتحادیه با توجه به شرایط کنونی جامعه با هر گونه تجمع اعتراض آمیز در ارتباط با مسائل گمرک مخالف می باشد.

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

صفحه‌ها